Rodzaje masaży i ich oddziaływanie na organizm - Relaks, Zdrowie, Piękno w DaySpa!

Rodzaje masaży i ich oddziaływanie na organizm

Relaksacyjne masaże cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród sportowców, ale również wśród pacjentów narażonych na długotrwały stres i bóle, spowodowane siedzącym trybem życia. Jaki więc rodzaj masażu wybrać, jeśli zależy nam na zminimalizowaniu konkretnych dolegliwości?

Od zarania dziejów masaż towarzyszy ludziom w codziennym życiu jako sposób na rozluźnienie i zrelaksowanie całego ciała, które jest bezpośrednio narażone na stres i spowodowane nim dysfunkcje i schorzenia. Wysoki poziom hormonu stresu, czyli tak zwanego kortyzolu kumuluje się w organizmie, powodując spięcia mięśni, a co za tym idzie chroniczne i uciążliwe bóle kręgosłupa, migreny, bóle stawów czy dolegliwości układu nerwowego. Szczególnie narażone na takie schorzenia są osoby, które spędzają długie godziny w jednej pozycji, przed komputerem i prowadzą siedzący tryb życia, unikając aktywności fizycznej. Wówczas masaż może okazać się swego rodzaju wybawieniem, które minimalizuje wszelkie dolegliwości, związane z problemami bólowymi. Również osoby, które regularnie uprawiają sport i są mocno aktywne, bardzo często decydują się na masaże relaksacyjne, ze względu na ich doskonałe działanie przeciwbólowe przy spiętych mięśniach czy leczeniu kontuzji i urazów. Na jaki więc masaż w Warszawie warto się wybrać przy poszczególnych dolegliwościach i jakich efektów możemy się spodziewać po regularnych zabiegach?

Jak dopasować typ masażu do Twoich potrzeb?

Masaż, czyli uciskanie i ugniatanie poszczególnych miejsc na ciele poprzez specjalistyczne metody, stosowane za pomocą dłoni, staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Wielu pacjentów jednak miewa problem z wyborem określonego rodzaju masażu, który ma za zadanie pomóc w leczeniu schorzeń i rozluźnić mięśnie. Warto więc zapoznać się z ofertami poszczególnych salonów spa i skorzystać z profesjonalnego doradztwa profesjonalistów, zajmujących się zawodowo takimi zabiegami. Jednym z najbardziej powszechnych typów masażu jest masaż klasyczny, który skupia się przede wszystkim na rozluźnieniu mięśni i działaniu odprężającym, a przy tym wpływa pozytywnie na ujędrnienie i elastyczność skóry. Efekty widoczne są już po kilku zabiegach, dlatego też warto postawić na taki masaż, szczególnie jeśli jesteś osobą mocno zestresowaną i zależy Ci na poprawie wyglądu Twojego ciała. Doskonale sprawdzi się również jako uzupełnienie procesu odchudzania- pozbywając się nadprogramowych kilogramów, skóra niestety nie wchłania się tak szybko, jakbyśmy oczekiwali, zaś regularny masaż w Warszawie i ugniatanie poszczególnych partii ciała pomoże ją ujędrnić.

Masaż sportowy idealnym rozwiązaniem problemów ze spiętymi mięśniami oraz bólami po kontuzji

Nie tylko osoby, które mają problemy z chronicznym stresem czy bólami kręgosłupa, spowodowanymi siedzącym trybem życia odczuwają dolegliwości związane ze spiętymi mięśniami. Sportowcy, którzy intensywnie uprawiają różnego rodzaju sporty oraz wykazują wysoką aktywność fizyczną niemal każdego dnia, są bardzo często narażeni na kontuzje czy urazy, a ich mięśnie spinają się i przykurczają. Bardzo intensywne ćwiczenia powodują wzrost kortyzolu w organizmie, który działa negatywnie na nasze mięśnie, dlatego też organizm potrzebuje regularnego rozluźnienia i relaksu. Doskonałym sposobem na zminimalizowanie owych dolegliwości jest masaż sportowy, który skupia się na konkretnych partiach ciała w celu złagodzenia bólu i uzyskania pełnej sprawności po leczeniu kontuzji. Taki rodzaj masażu w Warszawie jest bardziej energiczny aniżeli klasyczny, dzięki czemu zwiększa zakres ruchu pacjenta, przyspiesza proces odnowy biologicznej i pozwala ciału na relaksującą regenerację.

Masaż orientalny-dla kogo?

Wiele osób zmagających się z uciążliwym stresem i ciągłym zdenerwowaniem, boryka się z problemami bólowymi, wynikającymi z wysokim poziomem kortyzolu w organizmie. Uciążliwe migreny, kołatanie serca, bóle pleców i stawów, rozdrażnienie, a nawet depresja to tylko kilka z najczęściej spotykanych skutków codziennego funkcjonowania pod wpływem stresu. Warto w takim przypadku rozważyć relaksacyjny masaż orientalny, którego celem jest wyciszenie organizmu, osiągnięcie równowagi pomiędzy sferą duchową i fizyczną oraz rozluźnienie napięcia w całym ciele. Podczas takich zabiegów bardzo ważnym elementem są zapachowe olejki eteryczne, które koją zmysły i wspomagają relaks i wyciszenie, a także oczyszczenie organizmu z toksyn, zachowanie dobrej kondycji zdrowotnej oraz poprawa samopoczucia.