Masaż Sportowy Warszawa

Masaż Sportowy Warszawa

Masaż wykonywany był przez społeczeństwo od tysięcy lat. Początkowo, jako element obrzędów religijnych, a następnie, jako pomoc w powrocie do formy dla sportowców. To właśnie w tej drugiej formie zyskał popularność w starożytnej Grecji, którą uważa się za prekursora masażu. Do jego rozwoju w znaczącym stopniu przyczynił się wzrost liczby osób uprawiających sport. Otóż pomimo znanego przysłowia, które mówi, że sport to zdrowie, okazuje się, że zbytnie wyeksploatowanie organizmu, jak i błędne wykonywanie ćwiczeń sportowych, może doprowadzić do bolesnych i kłopotliwych kontuzji. Aby w zdrowy i rozsądny sposób podejść do trenowania sportu, zapraszamy na masaż sportowy do DAYSPA, który pomoże Ci uporać się z kontuzjami lub zmniejszy ryzyko ich występowania.

Masaż Sportowy Warszawa – jaki jest jego cel leczniczy?

Masaż sportowy uważany jest za ten rodzaj masażu, który jest bardziej energiczny od pozostałych. Do jego wykonywania używa się większych pokładów energii niż na przykład w masażu klasycznym. Dla sportowców jest to idealna forma do podtrzymywania kondycji, leczenia kontuzji, a także ich zapobiegania. Jest także nieodłącznym elementem powszechnie znanej odnowy biologicznej, której poddaje się większość sportowców. Razem z seansami saunowymi, kąpielami wodnymi i solankowymi masaż sportowy jest metodą na utrzymanie dobrej formy i kondycji podczas regularnego wysiłku fizycznego. Jest to również niezastąpiony sposób na walkę z przetrenowaniem i osłabieniem mięśni. Masaż sportowy jest dobierany indywidualnie i bazuje na predyspozycjach danego sportowca. Adekwatnie do wykonywanych ćwiczeń, które wykorzystują różne partie mięśniowe, masowane są te części ciała, w których one występują. Zalecane jest, aby każdy, kto uprawia sport czy to hobbystycznie lub profesjonalnie, korzystał z dobroci, jakie dają masaże lecznicze. Z powodzeniem można je stosować, jako:

 • masaż treningowy – walka z przetrenowaniem, przyspiesza proces odnowy biologicznej, zwiększa możliwości ruchowe,
 • masaż przedstartowy – uzupełnienie rozgrzewki, rozgrzanie ciała w krótkim okresie,
 • masaż powysiłkowy – uspokojenie organizmu, doprowadzenie go do stanu optymalnego, jak przed wysiłkiem fizycznym, szeroko rozumiana regeneracja.

Najbardziej doceniane funkcje masażu sportowego to rozgrzanie organizmu, ale również regeneracja i leczenie kontuzji. Ten rodzaj terapii pobudza mięśnie i układ ruchu do podjęcia wysiłku fizycznego lub wręcz przeciwnie – wycisza go po odbytym treningu. Wykonując masaż leczniczy, można także liczyć na dodatkowe efekty, czyli poprawę krążenia krwi i limfy, zmniejszenie stresu, poprawa metabolizmu, zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji i zmęczenia następującego po intensywnym wysiłku fizycznym.

 

Masaż Sportowy Warszawa – kto i jak go wykonuje?

Masaż sportowy powinien wykonywać doświadczony masażysta. Jest to zespół energicznych i dynamicznych ruchów, występujących w postaci rozcierania, głaskania, ugniatania, a także oklepywania ciała. W niektórych przypadkach masaż sportowy może być bolesny, co w większości przypadków nie następuje w innych rodzajach masażu.

Jak się przygotować do masażu sportowego w Warszawie?

W DAYSPA oferujemy pomoc doświadczonych masażystów, którzy, zanim przystąpią do wykonania masażu, przeprowadzą wywiad, w trakcie którego zapytają o najważniejsze informacje na temat kondycji sportowca, rodzaju i częstotliwości wykonywanych ćwiczeń, a także innych ważnych tematów. Oprócz kwestii aktywności fizycznej należy ustalić płeć i wiek osoby, która ma poddać się masażowi sportowemu.

Jakie są wskazania do masażu sportowego?

Masaż sportowy zalecany jest, każdemu, kto poddaje swój organizm wysiłkowi fizycznemu. Najczęstsze wskazania do jego wykonania to:

 • zapobieganie kontuzjom,
 • rozluźnienie mięśni,
 • rozgrzanie mięśni,
 • przyspieszenie i poprawa metabolizmu,
 • eliminacja negatywnych efektów przetrenowania organizmu,
 • eliminacja zmęczenia mięśni i całego organizmu,
 • przyspieszenie krążenia krwi,
 • poprawa przepływu niezbędnych do regeneracji mięśni substancji odżywczych.

Masaż sportowy często porównywany jest do izometrycznego. Głównie z tego powodu, że daje podobne skutki, czyli poprawę przyrostu masy mięśniowej i ich regeneracji, przyrost siły i redukcję tkanki tłuszczowej. Każdy z nich przynosi sportowcom wymierne korzyści.