Masaż orientalny Warszawa

Masaż Orientalny Warszawa

Początki masażu sięgają okresu przed naszą erą. Zatem od tysiącleci ludzie wierzyli w jego moc uzdrowienia. Oprócz zbawiennych efektów oddziałujących na ludzki organizm zauważono także pozytywne skutki poprawy samopoczucia i nastroju. Masaż pomaga uśmierzyć ból, poprawia krążenie, usuwa zbędne produkty przemiany materii, a także koi umysł. Jeśli potrzebujesz wpłynąć na poprawę kondycji organizmu, ale i duszy, skorzystaj z oferty DAYSPA i wybierz się na masaż orientalny. Jest to tylko jeden z rodzajów masażu, które znajdą Państwo w naszej ofercie. W przypadku omówienia charakterystyki danej terapii prosimy kontakt telefoniczny lub mailowy.

Masaż Orientalny Warszawa - jaki jest jego cel leczniczy?

Masaż Orientalny jest popularną terapią dla ciała, ale i tak zwanej udręczonej duszy. Fundamentem tego typu terapii jest teoria istnienia przemian i krążącej energii witalnej, którą można pobudzić lub zahamować w przypadku nadmiernej aktywności. Głównym celem masażu orientalnego jest przywrócenie równowagi wewnętrznej, która uwalnia od stresu i negatywnych emocji, ale i wspomaga walkę z chorobą. Punktem wyjściowym do znalezienia odpowiedniej techniki terapii dla danej osoby jest teoria mówiąca o tym, że wszystkie formy życia posiadają doshę, czyli mieszaninę energii nazywanych vata, pitta i kapha. Osoby, które nie miały nigdy styczności z ajurwedą, czyli wspomnianą terapią, porównują wymienione bioenergie z żywiołami ziemi, ognia czy na przykład wody. Otóż każdy z nas ma indywidualną ich mieszankę, a ona z kolei warunkuje odpowiedni dla nas tryb życia, dietę, zażywane suplementy, wskazaną aktywność fizyczną i przede wszystkim rodzaj masażu. Oprócz samego masowania w trakcie seansu wykorzystuje się indywidualnie dobrane olejki eteryczne, których wybór również bazuje na doshy. Mimo tego, że masować można całe ciało, to masażysta skupia się na kilku najważniejszych według ajurwedy punktach, czyli miejscach, od których zależy przepływ energii. Masaż orientalny ma na celu zniwelować zablokowanie przepływu tej energii, ponieważ to właśnie ta blokada jest źródłem chorób.

Masaż orientalny Warszawa - kto i jak go wykonuje?

Masaż orientalny powinien wykonywać doświadczony fizjoterapeuta. W trakcie seansu stosuje się specjalne olejki, a nawet muzykę. Masować można całe ciało łącznie z głową, a nawet twarzą. Używa się do tego siły całego ciała, ale głównie dłoni i przedramion. Dotyk jest na przemian mocny i delikatny. W trakcie masażu orientalnego nie robi się przerw. Seans powinien być ciągły.

Jak się przygotować do masażu orientalnego w Warszawie?

Zanim zacznie się masaż orientalny, należy pamiętać, że kobiety w ciąży bezwzględnie powinny poinformować o tym fakcie masażystę. Jeśli zdecydujemy się, aby pokryć nasze ciało jakąkolwiek tkaniną, warto pamiętać, że używane w trakcie masażu olejki są gęste, więc nakrycie będzie tłuste i zabrudzone. Masaż orientalny trwa około godziny, a zanim się zacznie, masażysta przeprowadzi z nami wywiad, w którym będzie zadawał niezbędne pytania w celu określenia doshy osoby poddającej się masażowi. Przed seansem nie zaleca się spożywać obfitych posiłków ani pić alkoholu.

Jakie są wskazania do masażu orientalnego?

Masaż orientalny zdobywa coraz więcej zwolenników. Szczególnie docenia się jego wpływ na umysł i duszę. W obecnym świecie żyjemy w ciągłym pędzie i stresie, zatem bardzo łatwo przeciążyć swój organizm negatywną energią i stresem. Aby utrzymać jak najdłużej efekty masażu orientalnego, poleca się spędzić czas po seansie w swoim towarzystwie. Wyciszenie, relaks i spokój wzmocni skutki terapii. Jeśli dostosujemy się do zaleceń ajurwedy, masaż orientalny będzie miał wyjątkową moc. Wskazaniami do jego wykonania mogą być:

  • oczyszczenie organizmu z toksyn i pozostałych produktów powstałych w trakcie procesu przemiany materii,
  • walka z chorobami przez wyciszenie, relaks i ogólną poprawę samopoczucia,
  • zwiększenie odporności organizmu,
  • podtrzymanie dobrej kondycji, zachowanie zdrowia.

W DAYSPA oferujemy dojazd do klienta. Masaż orientalny jest w zasięgu ręki nawet w trakcie pracy. Oferujemy współpracę z firmami, które życzą sobie, aby masaż odbywał się w trakcie przerwy w stresujących momentach w pracy.