Masaż klasyczny Warszawa

Masaż klasyczny Warszawa

Chiny to kolebka masażu klasycznego. To tam stosowano go już około 3 000 lat temu. Początkowo nie jako specjalistyczny zabieg, ale bardziej intuicyjne działanie, oparte na widocznych efektach ugniatania ciała, które ukazywały się, jako działanie odprężające, ale także łagodzące różne dolegliwości i ból. W dzisiejszych czasach masaż klasyczny jest kluczowym elementem wielu terapii leczniczych, ale także bazą, na której opierają się inne popularne masaże i terapie.

W jakim celu wykonuje się masaż klasyczny?

Masaż klasyczny można wykonywać, jako działanie przeciwbólowe, ale i rozluźniające. Zatem można nazywać go masażem leczniczym, ale i rozluźniającym. Jego działanie ma wpływ nie tylko na nasze ciało, ale także samopoczucie. Masując konkretne partie, możemy wpływać na ujędrnienie skóry i elastyczność mięśni. Dodatkowo można zauważyć poprawę w ukrwieniu i przemianie materii, która po masażu klasycznym, zdecydowanie przyspiesza. Podsumowując, masaż klasyczny może być wykonywany na wybranych częściach ciała, ale z powodzeniem masowaniu możemy poddać również całe ciało. Może to być ciało osoby w każdym wieku. Często zdarza się, że do masażu klasycznego dołącza się aromaterapię lub muzykoterapię, które jeszcze bardziej wzmacniają pozytywne oddziaływanie na samopoczucie masowanego. Zatem masaż klasyczny w DAYSPA to idealna propozycja dla osób odczuwających bóle w różnych partiach ciała, ale i tych, które są zmęczone i potrzebują odprężenia.

Masaż klasyczny Warszawa – kto i jak go wykonuje?

Aby masaż klasyczny zapewnił Ci odczuwalne efekty, najlepiej udać się do doświadczonego masażysty lub fizjoterapeuty. Dzięki temu możesz być pewien, że Twój zabieg zostanie przeprowadzony przy utrzymaniu, jak najwyższych standardów i użyciu najlepszych technik. Warto pamiętać o tym, że masaż klasyczny to nie tylko jeden rodzaj wykonywanych ruchów, ale wiele. Do tego dochodzi odpowiedni nacisk i prędkość ruchów, które ostatecznie mają działać pobudzająco lub rozluźniająco. Uśmierzenie bólu i zmniejszenie wszelkich dolegliwości, nie nastąpi, jeśli masażysta nie dobierze odpowiedniej techniki i sposobu jej wykonywania. Techniki, które w masażu klasycznym stosuje się naprzemiennie to:

 • głaskanie,
 • ugniatanie,
 • rozcieranie,
 • wyciskanie,
 • wstrząsanie,
 • oklepywanie,
 • wibracja,
 • ruchy bierne.
 

W DAYSPA oferujemy Ci pomoc wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Zdajemy sobie sprawę, że powierzając nam swoje zdrowie, powierzasz jednocześnie to, co dla Ciebie najważniejsze. Z tego powodu przykładamy wszelkich starań, aby terapia masażem klasycznym przyniosła Ci zadowalające efekty.

 

Jak się przygotować do masażu klasycznego?

Wybierając się na masaż klasyczny, należy zaplanować swój dzień tak, abyśmy po jego zakończeniu nie musieli się nigdzie spieszyć, a w jego trakcie byli rozluźnieni i spokojni. W zależności od dolegliwości terapia może trwać od 15 min do nawet 1,5 godziny. Przed tym należy wziąć prysznic. Jeśli wykonuje się masaż klasyczny całego ciała, miejsca intymne zostaną pokryte ręcznikiem tak, aby osoba masowana nie czuła się skrępowana. Warto pamiętać także o tym, że w trakcie terapii mogą zostać użyte różnego rodzaju kremy, olejki i inne oleiste substancje. Jeśli nie zamierzasz wziąć później prysznica, pamiętaj, aby nałożyć na siebie ubranie, które łatwo będziesz mógł później wyczyścić z ewentualnych zabrudzeń. Oprócz przygotowania ciała i okrycia należy pamiętać o aspektach psychologicznych. Otóż na masaż klasyczny, jak i każdy inny powinno się przyjść odprężonym i z pozytywnym nastawieniem.

Jakie są wskazania do masażu klasycznego?

Masaż klasyczny ma wszechstronne zastosowanie. Do najpopularniejszych zalicza się stosowanie masażu w przypadku wystąpienia:

 • wszelkich urazów ortopedycznych, czyli zwichnięć, złamań, skręceń, stłuczeń kości i stawów;
 • naderwania lub naciągnięcia ścięgien;
 • przykurczów, niedowładów i porażeń, które są wynikiem chorób spowodowanych na przykład przez wylew;
 • deformacji kręgosłupa;
 • intensywnej aktywności fizycznej, która może być objawem kontuzji i urazów;
 • zmęczenia.