Jak wybrać idealne rzęsy dla siebie? - Relaks, Zdrowie, Piękno w DaySpa!

Jak wybrać idealne rzęsy dla siebie?

Długie rzęsy to marzenie każdej kobiety. Niestety, nawet najlepiej dobrany tusz do rzęs może nie przynieść wystarczających efektów. Niektóre panie wybierają sztuczne rzęsy, jednak ich codzienne zakładanie może okazać się uciążliwe. Świetną alternatywą dla obu tych rozwiązań jest przedłużanie rzęs, które staje się coraz bardziej popularne.

Przedłużanie rzęs to zabieg, który u profesjonalistki zajmuje około 3 godziny. Te kilka chwil spędzonych u kosmetyczki pozwoli nam cieszyć się pięknymi rzęsami nawet przez 6 tygodni, jeśli będziemy je odpowiednio pielęgnować. Zanim jednak zaczniemy dbać o rzęsy, musimy wybrać metodę przedłużania, która najbardziej nam pasuje. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę to, jaki efekt nas interesuje. Istnieją techniki, które zaznaczają naturalny wygląd naszych rzęs, inne zaś podkreślają nawet najmocniejszy makijaż wieczorowy. Jeśli chcemy utrzymać efekty jak najdłużej, nie możemy zapomnieć o uzupełnianiu rzęs i ich regularnym czesaniu.

Jaką metodę przedłużania rzęs wybrać?

Przedłużanie rzęs polega na doczepieniu odpowiedniej ilości włosków do każdej rzęsy naturalnej. W ten sposób uzyskamy naturalny efekt podkreślający urodę każdej kobiety. Wybierając metodę 1:1, powinniśmy wiedzieć, że do każdej rzęsy doczepiony będzie jeden jedwabny włosek. Wykwalifikowana kosmetyczka przyklei go tak, aby użyty klej nie dostał się do oka. Metoda 2:1 wymaga przyklejenia dwóch rzęs do każdej naturalnej. W tym celu używa się produktów stworzonych z wyselekcjonowanych materiałów, które nie będą obciążać naturalnych rzęs. W ten sposób nie narażamy ich na wypadanie. Ta technika sprawi, że rzęsy będą znacznie grubsze. Jeżeli takie efekty nas nie zadowalają, powinniśmy zastanowić się nad metodą 3:1. Najlepszymi włoskami, które sprawdzą się do tej metody, są te stworzone futra norki. Są niesamowicie lekkie i nie pozwolą na wypadanie naturalnych rzęs. Ta technika jest doskonała dla każdej kobiety, która pragnie maksymalnie wydłużyć i pogrubić swoje rzęsy.

Na czym polega pielęgnacja rzęs?

Decydując się na przedłużanie rzęs, powinniśmy mieć świadomość, że trzeba o nie dbać. Aby klej dobrze trzymał się przez długi czas, nie należy rzęs dotykać. Niesamowicie ważne jest też to, aby przez pierwsze 48 godzin ich nie moczyć. Dzięki temu efekty pozostaną z nami na długo. Warto przejrzeć także kosmetyki, których używamy do zmywania makijażu i pielęgnacji twarzy. Jeśli zawierają oleje lub inne tłuszcze, to nie możemy ich używać po przedłużeniu rzęs, ponieważ mogą znacznie je osłabić. Należy jednak zaopatrzyć się w specjalistyczne produkty, które przeznaczone są do mycia sztucznych rzęs, ponieważ trzeba dokładnie je czyścić każdego dnia. Jeśli chcemy, aby włoski były równomiernie ułożone, powinniśmy rozczesywać je suchą szczoteczką. Nie można także nadmiernie pocierać rzęs, dlatego należy unikać kosmetyków wodoodpornych, do których usunięcia będziemy używać wacików. Jeśli zależy nam na długotrwałych efektach, najważniejsza jest pielęgnacja rzęs i ich delikatne traktowanie, nie należy używać zalotki i nie narażać ich na działanie wysokich temperatur i wilgoci. 

Jaki rodzaj rzęs wybrać?

Do różnych metod przedłużania rzęs polecane są różne rodzaje włosków. Niektóre kosmetyczki stawiają na włoski syntetyczne, ponieważ niosą one za sobą najmniejsze ryzyko alergii. Co więcej, dostępne są ich wersje o różnej grubości i długości, co pozwala na indywidualne dopasowanie używanych do zabiegu produktów do oczekiwań każdej klientki. Dla fanek naturalnych rozwiązań idealne będą rzęsy z futra norek, które są niezwykle lekkie. Zanim jednak wybierzemy takie włoski, powinniśmy upewnić się, że nie wywołają one reakcji alergicznej. Wiele kobiet rezygnuje z przedłużania rzęs, ponieważ boją się ich pielęgnacji. Okazuje się jednak, że tylko przez pierwsze 48 godzin od wykonania zabiegu musimy zwracać na włoski szczególną uwagę, unikać gorących kąpieli i pryszniców, a także spać na plecach, aby rzęsy się nie odgniotły. Po upływie pierwszych dwóch dni wystarczy jedynie uważać na nieodpowiednie kosmetyki i regularnie myć włoski przeznaczonym do tego szamponem. To, na jakie rzęsy i metodę ich uzupełniania się zdecydujemy, powinno być uzależnione wyłącznie od naszych preferencji. Nieważne, czy wolisz mało widoczny, naturalny efekt, czy jesteś fanką wyrazistego makijażu, najlepsza stylistka z pewnością pomoże ci dobrać wariant doskonały dla Ciebie.