Depilacja Woskiem Warszawa

Depilacja Woskiem Warszawa

Depilacja woskiem to popularna metoda usuwania zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. W DAYSPA oferujemy Ci właśnie taki zabieg. Jeśli borykasz się z mocnymi i gęstymi włoskami, zdecyduj się na depilację woskiem. Odpowiednio wykonany zabieg zapewni Ci efekt gładkiej skóry na czas od 2 do nawet 5 tygodni. Skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę.

Depilacja woskiem Warszawa – jak wykonać taki zabieg?

Do przeprowadzenia zabiegu depilacji woskiem potrzebny jest wosk, maszyna, która go rozgrzeje i plastry. Przed nałożeniem wosku na daną partię ciała, należy go roztopić, doprowadzając do półpłynnej postaci. Kolejny etap to nałożenie go na skórę z użyciem szpatułki i w kierunku, w którym rosną włoski. Po tym, jak ciepła substancja wyschnie, odrywa się ją z użyciem plastrów lub innego materiału, który wcześniej położyliśmy na wosk, aby ten również do niego przywarł. Ruch odrywania musi być przeprowadzony sprawnie, szybko i przede wszystkim w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. W zależności od stosowanego wosku, użycie materiału czy plastrów, nie musi być koniecznie. Efektem takiego zabiegu jest usunięcie owłosienia wraz z cebulkami, a to powoduje jego osłabienie i dużo rzadszą konieczność przeprowadzenia kolejnych depilacji. W DAYSPA używamy najwyższej jakości produktów, a zabieg przeprowadzają doświadczone specjalistki. W związku z tym nie musisz się obawiać o naruszenie ciągłości skóry czy rany naskórka.

Depilacja woskiem Warszawa – kto może się jej poddać?

Zabiegowi depilacji mogą się poddawać kobiety i mężczyźni. Do miejsc, z których kobiety chcą najczęściej pozbyć się owłosienia, zalicza się górną wargę, pachy, okolice bikini i łydki. Jeśli chodzi o mężczyzn, to są to przeważnie klatka piersiowa, plecy i pachy. Warto pamiętać, że przed depilacją woskiem należy oczyścić skórę, a tuż po przeprowadzeniu zabiegu, nie powinno się eksponować ciała na promienie słoneczne, UVA i UVB. Istnieje także kilka przeciwwskazań, o których warto pamiętać, zanim wybierzemy się na zabieg. Zalicza się do nich:

 • żylaki i zapalenie żył kończyn dolnych,
 • alergię na wosk,
 • stan zapalny skóry,
 • stan zapalny mieszków włosowych,
 • przeprowadzenie zabiegu tuż po opalaniu i ekspozycji na promienie UVA i UVB.

To o czym warto jeszcze pamiętać, to długość włosków. Otóż depilacja woskiem ma sens tylko wtedy, kiedy włoski mają odpowiednią długość. Jeśli będą za krótkie, wosk nie poradzi sobie z ich wyrwaniem. Włoski powinny mieć długość od 5 do 10 mm, a sam zabieg powinno się wykonywać w odstępie czasowym od 3 do 6 tygodni.

 

Depilacja woskiem Warszawa – jakie ma zalety?

To, za co uwielbiamy depilację woskiem, to szybko widoczne efekty. Można je zauważyć tuż po przeprowadzeniu zabiegu. W zależności od indywidualnych predyspozycji efekt gładkich nóg może utrzymać się na długi czas, który zazwyczaj wynosi od 2 do 5 tygodni. Nasze klientki chwalą sobie także brak zaczerwienienia, pieczenia i świądu skóry, które mogą występować po innych rodzajach depilacji lub źle przeprowadzonym zabiegu. Co więcej, wosk powoduje wyrywanie włosków z cebulkami, co znacznie je osłabia i powoduje przy następnych zabiegach zmniejszenie odczuwanego dyskomfortu. To, co można również zauważyć to mniejsza ilość odrastających włosków, a do tego spowolnienie tego procesu. Innym zbawiennym efektem depilacji włosków jest dodatkowy peeling skóry, ponieważ martwy naskórek odchodzi wraz z odrywanym włoskiem, czyniąc skórę jeszcze gładszą.

Jak dbać o skórę przy regularnej depilacji woskiem?

Aby zabiegi depilacji woskiem przynosiły zadowalające efekty, warto stosować się do kilku zasad:

 • wykonywać depilację w regularnych odstępach czasu,
 • nawilżać skórę przed i po zabiegu, jeśli Twoja skóra będzie sucha, to włoski będą słabe, a to z kolei spowoduje, że depilacja woskiem doprowadzi do ich złamania, a nie wyrwania z cebulkami,
 • regularnie złuszczać naskórek, aby zapobiec wrastaniu włosków i poprawić mikrokrążenie, peeling można wykonać już od 3 do 5 dnia po zabiegu,
 • stosować kosmetyki odpowiednie do skóry, którą regularnie poddaje się depilacji woskiem,
 • stosować filtry słoneczne,
 • stosować preparaty opóźniające odrost włosków.