Makijaż permanentny - na czym polega? - Relaks, Zdrowie, Piękno w DaySpa!

Makijaż permanentny – na czym polega?

Dla wielu kobiet makijaż odgrywa niezwykle istotną rolę podczas codziennego funkcjonowania, ponieważ wzmacnia on ich pewność siebie i sprawia, że czują się atrakcyjniejsze. W wielu rejonach na świecie makijaż jest codzienną rutyną zarówno dla nastolatek, jak i dla dojrzałych kobiet w sile wieku. Często makijaż ten każdego dnia wygląda tak samo, a mimo to jego wykonanie zajmuje jego właścicielce ogromną ilość czasu, wtedy wielu paniom na myśl przychodzi wykonanie makijażu permanentnego. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie i na czym właściwie polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg, który polega na wprowadzenie pod skórę w wyznaczonych obszarach kolorowych pigmentów. Tego rodzaju zabieg stosowany jest zazwyczaj w okolicach brwi, oczu oraz ust. Dzięki makijażowi permanentnemu okolica poddana zabiegowi pozostaje stale podkreślona. Najczęściej wybieraną formą tego zabiegu jest wykonanie kreski na powiece, podkreślenie brwi i nadanie im odpowiedniego kształtu, a także podkreślenie ust i ich wizualne powiększenie przy pomocy wykonania ich konturów. Nie da się ukryć, że makijaż permanentny sposobem wykonania przypomina tatuaż, jednak zabiegi te różnią się od siebie, ponadto w odróżnieniu od tatuażu, taki makijaż nie utrzymuje się przez całe życie, ale przez okres od 3 do 5 lat w zależności od wielu czynników. 

Makijaż permanentny, czy warto się na niego zdecydować?

Wiele kobiet zastanawia się, czy warto zdecydować się na zabieg, jakim jest makijaż permanentny i jakie są plusy oraz minusy tego rozwiązania. Przede wszystkim należy pamiętać, że taką decyzję należy dobrze przemyśleć, ponieważ taki makijaż pozostanie na naszej twarzy przez kilka najbliższych lat. Warto zastanowić się, czy wybrany przez nas rodzaj trwałego makijażu jest na tyle ponadczasowy i uniwersalny, że sprawdzi się podczas każdej okazji i nie będzie stanowił niechcianego elementu naszego codziennego wyglądu już po kilku miesiącach od jego wykonania.

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie makijażu codziennego, to z pewnością plusem zabiegu będzie to, że przez kilka najbliższych lat będziemy mieć więcej czasu rano, ponieważ codzienny makijaż może zajmować naprawdę sporo czasu. Jeśli jesteśmy przekonane, że chcemy wykonać makijaż permanentny, z pewnością niezwykle ważną kwestią będzie znalezienie miejsca, w którym pracują certyfikowane profesjonalistki. Nie warto oszczędzać na makijażu permanentnym, warto postawić na najwyższą jakość, pamiętajmy, że to wydatek na lata.

Makijaż permanentny – jak wybrać najlepszego specjalistę w tej dziedzinie? 

Jeśli postanowimy wykonać makijaż permanentny, to powinnyśmy udać się na ten zabieg do gabinetu o nienagannej opinii. Jeśli nie mamy na oku salonu, z którego korzystała nasza przyjaciółka, to w sieci z pewnością znajdziemy opinie klientek dosłownie wszystkich miejsc, które wyszukamy w sieci. Jeśli jakiś salon nie posiada żadnych opinii, to lepiej oszczędzić sobie ewentualnych rozczarowań i nie ryzykować, że będziemy pierwszą osobą, która wystawi opinię, w dodatku tą negatywną. Również galeria zdjęć powinna zwrócić naszą uwagę, po nich również możemy ocenić poziom reprezentowany przez salon. Po wybraniu miejsca, w którym chcemy wykonać makijaż permanentny, warto pamiętać o tym, aby najpierw umówić się na konsultację i dopiero po niej podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wykonania zabiegu lub rezygnacji z niego. Konsultacja jest bardzo ważna przede wszystkim dlatego, że podczas niego specjalistka zada nam kilka bardzo ważnych pytań, które mają na celu sprawdzenie, czy w naszym przypadku nie ma przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca nie bez powodu jest tak ważny. Makijaż permanentny różni się od tatuażu głębokością wprowadzania tuszu pod skórę, dlatego, jeśli trafimy na osobę, która nie posiada doświadczenia, łatwo możemy zostać obdarowane nie makijażem, a tatuażem. Również fakt, że usunięcie makijażu permanentnego w przypadku złego wykonania wymaga kilku sesji laserem, sprawia, że warto dokładnie sprawdzić salon, zanim zdecydujemy się skorzystać z jego usług.