Jak pielęgnować sztuczne rzęsy? - Relaks, Zdrowie, Piękno w DaySpa!

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Wiele kobiet marzy o długich, ciemnych i maksymalnie podkreślonych rzęsach. W wielu przypadkach wystarczy dobrze dobrany tusz, jednak nie każda miłośniczka długich rzęs ma szansę na uzyskanie takie efektu przy użyciu produktów kosmetycznych dostępnych w drogeriach, dlatego wiele pań decyduje się na wykonanie sztucznych rzęs. Sztuczne rzęsy to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się pięknymi rzęsami bez konieczności codziennego malowania ich, jednak należy pamiętać, że przedłużane rzęsy są niezwykle delikatne. Jak pielęgnować rzęsy po takim zabiegu, aby efekt jak najdłużej spełniał nasze oczekiwania? 

Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie sztucznych rzęs, to z pewnością pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, jest wybranie odpowiedniej stylistki. Warto wybrać doświadczoną osobę, która nie tylko posiada odpowiednie certyfikaty, ale również może pochwalić się bogatym portfolio i wieloma pozytywnymi komentarzami wystawionymi przez swoje dotychczasowe klientki. Prawdziwa profesjonalistka nie tylko odpowiednio zaaplikuje What should the insulation material be characterized by?, ale również po oględzinach naszych naturalnych doradzi nam, która z dostępnych w jej salonie stylizacji będzie najodpowiedniejsza dla nas. Należy pamiętać, że nie mniej ważne niż umiejętności stylistki jest również odpowiednie dbanie o sztuczne rzęsy, ponieważ to właśnie dzięki temu będziemy mogły cieszyć się nimi jak najdłużej. Kluczowe znaczenie ma tu pierwsze 48 godzin po aplikacji, ale oczywiście po upłynięciu tego czasu również należy przestrzegać pewnych zasad. 

Jak dbać o sztuczne rzęsy przez pierwsze 48 godzin od ich aplikacji?

Pierwsze dwie doby po aplikacji rzęs są kluczowe dla ich dalszego stanu, ponieważ to właśnie w tym czasie dochodzi do wiązania się kleju, dlatego powinnyśmy zadbać o to, aby nie został on w żaden sposób zakłócony. Przez pierwsze 48 godzin bezwzględnie należy przestrzegać zakazu dotykania i pocierania rzęs  Pamiętajmy również o tym, że sauna, basen i prysznic mogą zniszczyć nasze sztuczne rzęsy. Jeśli używamy cieni do powiek lub robimy na nich kreski, to najlepiej zrezygnować z tego na pierwsze 48 godzin lub po prostu zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania makijażu. Jednym z największych problemów jest sen, szczególnie u osób, które zazwyczaj sypiają na brzuchu, ponieważ ten aspekt ciężko kontrolować, jednak mimo wszystko należy starać się spać na plecach, aby nasze rzęsy się nie odkształciły. Jednak nie tylko pierwsze 48 godzin ma znaczenie, również dalsza pielęgnacja wpływa na długość noszenia oraz stan sztucznych rzęs. 

Po 48 godzinach od aplikacji, czy jak dbać o sztuczne rzęsy na co dzień

Oczywiście to przez pierwsze 48 godzin postępowanie jest najbardziej rygorystyczne, jednak po upływie tego czasu należy stosować się do kilku zasad, które pozwolą nam się cieszyć efektami stylizacji jak najdłużej. Podczas demakijażu trzeba zachować szczególną ostrożność, chodzi o to, aby unikać tarcia rzęs, ponieważ może to doprowadzić do ich szybszego wypadania. Podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej należy unikać stosowania kosmetyków o tłustej konsystencji w okolicach oczu, do tych miejsc warto wybierać produkty na bazie wody. Musimy pamiętać o tym, że wizyty w miejscach, gdzie występują nagłe zmiany temperatur takich jak sauna, czy solarium klej może się osłabić, a nasze sztuczne rzęsy wypaść szybciej niż miałoby to miejsce w normalnych warunkach.

Na rynku kosmetycznym istnieje wiele specjalnych środków do pielęgnacji sztucznych rzęs, a ich stosowanie może sprawić, że będą trzymały się nieco dłużej, niż w przypadku stosowania normalnych kosmetyków podczas mycia rzęs. Również takie produkty jak utrwalacze do rzęs mogą wydłużyć żywotność stylizacji. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że rzęsy będą piękne i trwałe, jednak musimy pamiętać, że nawet najlepiej wykonana stylizacja rzęs nie jest wieczna. Sztuczne rzęsy z czasem stopniowo wypadają, wtedy należy umówić się na uzupełnianie rzęs, po którym od nowa wdrażamy stosowanie się do zasad postępowania po aplikacji.