Szczotkowanie ciała na sucho - dlaczego warto? - Relaks, Zdrowie, Piękno w DaySpa!

Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto?

Szczotkowanie ciała jest jednym z nawyków kosmetycznych, które bez wątpienia warto wprowadzić do swojej codziennej rutyny. Szczotkowanie ciała jest bardzo proste, mimo to przynosi ogromne efekty i korzyści zarówno dla naszej skóry, jak i naszego ogólnego samopoczucia. Dlaczego warto zacząć praktykować szczotkowanie ciała na sucho?

Szczotkowanie na sucho bez wątpienia jest jednym z najbardziej niedocenianych zabiegów kosmetycznych stosowanych w domowym zaciszu. Tego rodzaju zabieg energetyzuje ciało za pomocą pobudzenia krążenia i przepływu krwi, a także przy regularnym stosowaniu wyrównuje drobne grudki oraz wspaniale redukuje cellulit. Kolejną zaletą szczotkowania na sucho jest fakt, że działa ono jak peeling usuwając martwy naskórek oraz zapobiegając wrastaniu włosków, a przy tym czyniąc naszą skórę gładką i doskonale przygotowaną do dalszych zabiegów kosmetycznych takich jak nałożenie ulubionego balsamu, czy depilacja. 

Jak szczotkować ciało, aby szczotkowanie przynosiło najlepsze efekty? 

Jeśli zdecydujemy się na włączenie do naszej pielęgnacji szczotkowanie ciała, musimy stosować się do kilku prostych zasad, aby sprawić, że efekty będą naprawdę zadowalające. Szczotkowanie ciała można przeprowadzać codziennie, jednak już 3 razy w tygodniu to optymalny czas, który pozwoli nam uzyskać dobre efekty. Najlepszym sposobem szczotkowania ciała jest użytkowanie szczotki do tego przeznaczonej na suchej skórze. Zalecany jest delikatny uciski i długie, zamaszyste ruchy, jednak pamiętajmy o tym, że siłę nacisku dostosowujemy indywidualnie. W przypadku delikatnych partii ciała nacisk należy zmniejszyć, aby nie powodował podrażnienia skóry. Pamiętajmy, że po każdym szczotkowaniu należy oczyścić naszą szczotkę za pomocą strumienia bieżącej wody, po przepłukaniu należy pozostawić ją włosiem do góry do wyschnięcia. Po szczotkowaniu można zażyć chłodnego prysznica, który jeszcze bardziej nas rozbudzi, jednak kąpiel lub prysznic nie są koniecznością po szczotkowaniu ciała. 

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas szczotkowania ciała? 

Podczas szczotkowania ciała szczególną uwagę należy zwrócić na to, jakiej szczotki będziemy używać do wykonywania tego zabiegu. Szczotki przeznaczone do ciała wykonywane są z najróżniejszych materiałów takich jak drewno, czy naturalne włosie. Warto wybrać szczotkę z włosiem i wygodnym uchwytem, który pozwoli nam na komfortowe szczotkowanie. Pamiętajmy również o tym, aby prawidłowo szczotkować ciało, najlepiej robić to prostymi, zamaszystymi ruchami, od dołu, do góry samodzielnie regulując nacisk szczotki. W sieci możemy znaleźć wiele nagrać instruktażowych oraz wskazówek ilustrowanych zdjęciami, dzięki czemu podczas pierwszych razów ze szczotkowaniem możemy wspomóc się materiałami dostępnymi w internecie. Po szczotkowaniu możemy użyć balsamu nawilżającego, który dzięki zabiegowi znacznie lepiej się wchłonie, a nasza skóra pozostanie jedwabiście gładka i miękka. 

Czy szczotkowanie ciała jest dla każdego? 

Nie każda kobieta może pozwolić sobie na szczotkowanie ciała na sucho. Ten zabieg nie jest zalecany dla osób z wrażliwą skórą, ponieważ może on spowodować ogromne podrażnienia, które sprawią, że efekty uboczne znacznie przerosną korzyści płynące z tej formy zabiegu kosmetycznego. Również osoby z zakażeniami wirusowymi, bakteryjnymi lub grzybiczymi nie powinni podejmować się zabiegów takich jak szczotkowanie ciała. Skóra atopowa, łuszczyca i trądzik również są przeciwwskazaniami. Osoby cierpiące na nowotwory nie powinny podejmować się szczotkowania ciała. Jeśli posiadamy żylaki, przed rozpoczęciem szczotkowania ciała powinniśmy zasięgnąć porady lekarza, to on powinien mieć decydujący głos dotyczący tego, czy w naszym przypadku szczotkowanie ciała jest wskazane.

Musimy pamiętać, że nawet z pozoru bezpieczny i nieinwazyjny zabieg może wyrządzić nam wiele szkód, jeśli nie stosujemy go odpowiedzialnie, więc stosujmy się do zaleceń i najpierw upewnijmy się, że w naszym przypadku nie ma przeciwwskazań do wykonywania tego rodzaju zabiegu.