Jak dobrać maseczkę idealną dla naszej cery? - Relaks, Zdrowie, Piękno w DaySpa!

Jak dobrać maseczkę idealną dla naszej cery?

Maseczki dla wielu osób są codziennym elementem pielęgnacyjnym, bez którego nie mogą się obyć. Nic dziwnego, ponieważ dzięki maseczkom do twarzy możemy oczyścić cerę, nawilżyć ją, czy rozświetlić, w zależności od składu i rodzaju stosowanego w danym momencie produktu. Niezależnie od tego, jakiego efektu potrzebujemy w danym momencie, warto zwrócić uwagę na to, aby wybrana przez nas maseczka była przeznaczona do naszego typu skóry. Dlaczego to takie ważne i jak dobrać odpowiednią maseczkę?

Najczęściej doskonale znamy aktualne potrzeby swojej skóry, więc nie mamy problemu z wyborem efektu, jaki powinna nam przynieść pielęgnacja przy pomocy maseczki. Jednak nie tylko wybór efektu, jaki gwarantuje produkt, jest ważny, jeszcze ważniejszy jest wybór maseczki, która będzie dostosowana do naszego rodzaju skóry. Warto również zwracać uwagę na składy, ponieważ w dzisiejszych czasach reklama jest dźwignią handlu i może okazać się, że zachwalane przez wiele osób produkty nie są tak dobre w rzeczywistości, a za ich sukces odpowiada świetny marketing. Przed rozpoczęciem poszukiwań maseczki idealnej powinniśmy określić, jaki jest nasz typ skóry i dopiero na podstawie tej informacji szukać maseczki, która będzie idealnym uzupełnieniem naszej codziennej pielęgnacji, czy rytuałów takich jak joga twarzy.

Maseczki do cery tłustej i skóry z problemami zatkanych porów

Posiadaczki cery tłustej wiedzą, jak często ten rodzaj skóry wiąże się z problemem zatkanych porów. Zazwyczaj celem osób, które posiadają tego rodzaju cerę, jest zrównoważenie skóry i sprawienie, aby przestała być tłusta i tak problematyczna. Szukają odpowiedniej maseczki do cery tłustej, z problemami, powinniśmy szukać składników, które pomogą nam wyciągnąć zanieczyszczenia, a przy tym osuszyć naszą skórę z nadmiaru sebum.

Dobrym wyborem dla osób posiadających cerę tłustą będą maseczki z glinki. W kosmetyce używa się wielu różnych rodzajów glinek, dobrym rozwiązaniem będzie przetestowanie kilku z nich, aby w końcu trafić na tą, która będzie odpowiednia dla nas. Maseczki z glinki są łatwo dostępne i niezwykle skuteczne w usuwaniu toksyn i zanieczyszczeń, a ponadto doskonale równoważą tłustą cerę.

Maseczki do cery mieszanej

Osoby, które mają skórę mieszaną z pewnością wiedzą, jak trudne może okazać się wybranie odpowiedniej maseczki, ponieważ te, które doskonale nawilżają normalny obszar twarzy, mogą pogorszyć stan tych miejsc, w których sebum wydzielane jest w nadmiarze. Z kolei maska, która wysuszy partie tłuste, może działać niezbyt dobrze na resztę twarzy. Jak znaleźć złoty środek? Warto ustalić, które miejsca na naszej twarzy posiadają specyfikę cery tłustej, które zaś zasługują na miano cery normalnej. Najlepszym wyborem będzie punktowe nakładanie maseczek, czyli wybór dwóch produktów i nałożenie dwóch maseczek jednocześnie, jedna na tłustą część skóry, druga zaś na obszar posiadający cechy cery normalnej, co jest nieco bardziej skomplikowane, ale z pewnością najlepsze dla naszej skóry.

Maseczki do cery suchej 

Osoby, które mają cerę suchą, która potrzebuje nawilżenia, powinny wybierać produkty, które będą nie tylko nawilżać, ale również odżywiać ich skórę. Bardzo dobrym wyborem będą różnego rodzaju maseczki z olejkami takimi jak jojoba, olej kokosowy, czy maski z dodatkiem miodu pszczelego. Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji maseczkami w tym przypadku będą olejki nawilżające do codziennej pielęgnacji, a także zadbanie o dobrą, nawilżającą bazę pod makijaż. 

Maseczki do cery wrażliwej i skłonna do alergii

Jednym z najbardziej wymagających rodzajów cery jest ta wrażliwa, która posiada skłonność do podrażnień oraz skóra ze skłonnością do alergii. W przypadku posiadania tego rodzaju cery musimy być bardzo ostrożni podczas wyboru maseczek. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie prostych, naturalnych składów. Jeśli w naszym przypadku często występują alergie, to przed nałożeniem nowej maseczki powinniśmy przeprowadzić próbę uczuleniową, która ustrzeże nas przed dotkliwą reakcją alergiczną.

Maseczki do cery normalnej 

Jeśli posiadamy cerę normalną, to mamy z pozoru najłatwiejsze zadanie, jednak w rzeczywistości może okazać się, że wybranie maseczki odpowiedniej dla tego rodzaju cery wcale nie jest takim łatwym zadaniem ze względu na ogromne ilości produktów dostępnych na rynku. Mając cerę normalną, zastanówmy się, na jakim efekcie najbardziej nam zależy i wypróbujmy maski, które mogą nam go zagwarantować, oczywiście zwracając przy tym uwagę na skład produktów. 

Niezależnie od tego, czy maseczka jest uzupełnieniem innych całego szeregu pielęgnacji kosmetycznej lub rytuałów takich jak joga twarzy, warto zadbać o to, aby miała jak najlepszy skład, a kiedy już wybierzemy tę, która nam odpowiada, aby była stosowana ona regularnie. Takie działania zapewnią nam najlepsze efekty.