Masaż sportowy - nie tylko dla profesjonalnych sportowców - Relaks, Zdrowie, Piękno w DaySpa!

Masaż sportowy – nie tylko dla profesjonalnych sportowców

Istnieje wiele rodzajów masażu, dlatego należy dobrać go odpowiednio do swoich potrzeb. Masaż sportowy przygotuje Cię do uprawiania sportu, wspomoże Twój organizm po kontuzji i sprawi, że zakwasy zniknął. Czy w takim wypadku dedykowany jest wyłącznie profesjonalnym sportowcom?

Coraz więcej osób z siedzącego trybu życia próbuje się przestawić na aktywne spędzanie czasu. Zdarza się, że rozpoczynamy dbanie o kondycję bez wcześniejszego przygotowania, co może być katastrofalne w skutkach. Nawet jeśli początkowo planujesz niewielką aktywność fizyczną, odpowiednio dobrany masaż pomoże Twojemu organizmowi przygotować się do nadchodzących zmian. Warto zdecydować się na niego także po zakończeniu ćwiczeń, ponieważ rozluźnia on mięśnie i pozwala nam całkowicie się zrelaksować. W związku z niesamowicie korzystnym działaniem masażu sportowego korzystać z niego mogą nie tylko profesjonaliści. Bez względu na to, czy zawodowo uprawiasz sport, czy jest to jedynie Twoje hobby, zdecyduj się na masaż sportowy i sprawdź, jak korzystny wpływ będzie on miał na Twój organizm.

Kiedy warto zdecydować się na masaż sportowy?

Przygotowujesz się ważnych zawodów, na których chcesz wypaść jak najlepiej? A może spotkał Cię nieszczęśliwy wypadek i chcesz szybko dojść do siebie po kontuzji? Bez względu na to, dlaczego decydujesz się na masaż sportowy, jeśli jesteś aktywny fizycznie, będzie to dobre rozwiązanie. Warto udać się do jednej z klinik także wtedy, kiedy dokucza nam nadmierne napięcie mięśni. Masaż sportowy pomoże nam się rozluźnić i pozbyć się zakwasów. Zrezygnuj z zabiegu, jeśli walczysz z przeziębieniem lub Twój organizm wciąż dochodzi do siebie. Jeśli borykasz się z problemami układu krążenia, masaż sportowy także nie jest najlepszym pomysłem. Jest on przeznaczony jedynie dla osób regularnie uprawiających sport. Jeśli tego nie robisz, zdecyduj się na masaż relaksacyjny, biurowy, czy też limfatyczny- najważniejsze, aby usługa została dobrana do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Rodzaje masażu sportowego

Masaż sportowy został podzielony na kilka rodzajów. Zależne są one od podejmowanego wysiłku fizycznego oraz etapu przygotowań, na którym jest dany sportowiec. Na wzmocnienie układu nerwowego, idealny w przerwie między sezonami, jest masaż podtrzymujący, który wykonuje się codziennie przez 45 minut. Jest to odłam masażu klasycznego, dlatego jest on w miarę delikatny oraz pozwala usunąć toksyny z organizmu. Masaż startowy jest świetny na rozgrzanie mięśni i wpłynie pozytywnie na elastyczność stawów, najlepsze efekty przyniesie wykonywany kilka minut przed rozgrzewką. Jeśli starasz się poprawić swoje możliwości i kondycję, wybierz masaż sportowy treningowy. Wykonywany prawidłowo jakiś czas po treningu, zapobiegnie on zakwasom. Pozostałe dwa rodzaje masażu sportowego to masaż przed i powysiłkowy. Pierwszy z nich przygotowuje zawodnika do startu w zawodach, niweluje stres i mobilizuje sportowca. Drugi ma za zadanie pomóc profesjonaliście w szybkiej regeneracji. Jeśli to nie wystarczy, można skorzystać także z innych relaksacyjnych zabiegów, które w duecie z masażem sportowym sprawdzą się doskonale.

Masaż sportowy i jego zalety

Masaż sportowy ma wiele zalet, głównymi są na pewno odpowiednie przygotowanie organizmu do ćwiczeń oraz skuteczny i znacznie szybszy odpoczynek po wysiłku. W ramach masażu sportowego możemy także poprawić swój metabolizm oraz krążenie krwi. Regularne zabiegi zapobiegną także występowaniu kontuzji. W zależności od rodzaju masażu sportowego specjalista użyje różnych technik. Każda z nich jest jednak równie skuteczna, wystarczy, że zostanie odpowiednio dobrana. Jeśli więc zawodowo uprawiasz sport, nie wahaj się dłużej i udaj się do kliniki. Nie musisz być jednak profesjonalistą, aby masaż sportowy był dla Ciebie idealny. Wystarczy, że aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią Twojego życia, a taka forma masażu będzie doskonałym lekarstwem na wszelkie dolegliwości czy też perfekcyjną profilaktyką. Masaż sportowy wyróżnią się swoją intensywnością, zanim więc skorzystasz z tej usługi, zastanów się, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie.